Poznaj aktualne zasady zatrudniania cudzoziemców

Dlaczego warto wziąć udział w konferencji?

Żeby być na czasie, zaktualizować i uzupełnić swoją wiedzę
W przepisach dotyczących legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców w Polsce ostatnio miały miejsce zmiany (a przewidywane są kolejne), a także pojawiły się stanowiska urzędów i interpretacje organów kontrolnych. Udział w konferencji pozwoli odnaleźć się w gąszczu przepisów i wykładni, uniknąć niekorzystnych przerw w pracy cudzoziemców oraz dowiedzieć się jakie są aktualne poglądy Urzędu Do Spraw Cudzoziemców, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Straży Granicznej. M.in. te kwestie zostaną poruszone w trakcie Warsztatu pt. „Zatrudnienie cudzoziemców w Polsce w pytaniach i odpowiedziach”, który poprowadzi uznany ekspert Cezary Pytlarz. Także tematy, które zostaną omówione w trakcie Konferencji uporządkują i ugruntują przekrojowo Państwa wiedzę w tym obszarze.

Żeby być dobrze przygotowanym na nadchodzące zmiany
Trwają prace legislacyjne dotyczące zmian w zatrudnianiu cudzoziemców, w tym także obywateli UE. Konieczne jest m.in. wdrożenie do polskiego porządku prawnego dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/1883 z dnia 20 października 2021 r. w sprawie warunków wjazdu i pobytu obywateli państw trzecich w celu zatrudnienia w zawodzie wymagającym wysokich kwalifikacji oraz uchylenia dyrektywy Rady 2009/50/WE. Ponadto MSWiA pracuje nad nową strategią migracyjną. Nadchodzące zmiany mają objąć zwłaszcza kwestie usprawnienia procedur legalizujących pobyt cudzoziemców, ale także stworzenie skutecznych mechanizmów pozwalających na monitorowanie zapotrzebowania na pracowników w określonych sektorach i w razie potrzeby na rekrutowanie potrzebnych specjalistów z zagranicy. Praktycznie jest zawczasu wiedzieć, jakich nowych rozwiązań prawnych należy się spodziewać. O tych zagadnieniach porozmawiamy w czasie Konferencji. Wystąpienie na temat „Polityka migracyjna, zatrudnienie cudzoziemców w Polsce – przygotowywane zmiany” poprowadzi ekspertka z tej tematyki – Nadia Kurtieva.

Żeby ułatwić sobie codzienną pracę, oszczędzić wielogodzinnych analiz przepisów i nie mieć nieprzyjemności w razie kontroli
PIP już na początku bieżącego roku zapowiedziała, że jednym z priorytetów jej działań jest kontrola legalności zatrudnienia obcokrajowców w Polsce. Warto od początku poprawnie dopełnić wszelkich formalności i nie zapomnieć o żadnych obowiązkach, w szczególności wobec ZUS-u i urzędu skarbowego. Najważniejsze aspekty tego, jak poprawnie opłacać podatki cudzoziemców zatrudnionych w Polsce omówi w trakcie Konferencji doradca podatkowy – Jarosław Sawicki. W programie Konferencji nie pominęliśmy też problematyki ubezpieczenia cudzoziemców zatrudnionych w Polsce. Wybrane zagadnienia z tego obszaru wyjaśni specjalizujący się w tej tematyce Andrzej Radzisław. Natomiast o tym z jakimi problemami może spotkać się podmiot, który chce poprawnie delegować zatrudnionych w Polsce cudzoziemców na terytorium UE – opowie doświadczony ekspert Paweł Ziółkowski.

Żeby wprowadzić i stosować prawidłowe rozwiązania prawne w zakresie świadczenia pracy przez obcokrajowców oraz w pigułce uzyskać fachową wiedzę
Z pracy tymczasowej tej samej osoby nie można korzystać bez ograniczeń, natomiast outsourcing pracowników jest cały czas pod lupą ZUS i PIP. Jak więc poprawnie stosować zatrudnienie tymczasowe, a następnie – jeżeli będzie taka potrzeba – zatrudnić cudzoziemca samodzielnie? Jak nie narażać się na negatywne wyniki kontroli z powodu braku koniecznej wiedzy? Prelekcję pt. „Praca tymczasowa – outsourcing – co dalej?” wygłosi w trakcie Konferencji specjalista z tej tematyki, ekspert Cezary Pytlarz.

Żeby spotkać się z doświadczonymi wykładowcami, ekspertami w swojej dziedzinie, którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem zawodowym i udzielą praktycznych wskazówek
To jedna z niewielu okazji żeby przekrojowo zapoznać się z każdym aspektem zatrudniania cudzoziemców: od przyjęcia do pracy samodzielnie lub za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej, poprzez delegowanie za granicę, ZUS i podatki – zgodnie z przepisami i najnowszą wykładnią, aż do omówienia nadchodzących zmian.

Żeby spotkać się z osobami, które na co dzień rozwiązują podobne problemy, wymienić się dobrymi praktykami
Będziecie Państwo mieć dwa dni wypełnione ciekawymi, praktycznymi tematami. Jednocześnie Konferencja oraz kolejny dzień warsztatowy będą okazją do dyskusji nie tylko z ekspertami, ale także do spotkania się w gronie innych praktyków, wymiany poglądów i podzielania się doświadczeniami.

Co nas wyróżnia?

Slide
STACJONARNIE

KONFERENCJA + WARSZTAT STACJONARNY
(1400 ZŁ 1150 ZŁ + VAT - CENA PROMOCYJNA DO 10.05)

KONFERENCJA STACJONARNA
(850 ZŁ 700 ZŁ + VAT - CENA PROMOCYJNA DO 10.05)

WARSZTAT STACJONARNY
(850 ZŁ 700 ZŁ + VAT - CENA PROMOCYJNA DO 10.05)

ON-LINE

KONFERENCJA + WARSZTAT ONLINE
(1200 ZŁ 950 ZŁ + VAT - CENA PROMOCYJNA DO 10.05)

KONFERENCJA ONLINE
(750 ZŁ 600 ZŁ + VAT - CENA PROMOCYJNA DO 10.05)

WARSZTAT ONLINE
(750 ZŁ 600 ZŁ + VAT - CENA PROMOCYJNA DO 10.05)

Slide
ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ

JESTEŚMY LIDEREM W ZAKRESIE ORGANIZACJI KONFERENCJI I SZKOLEŃ

Most Wanted! Sp. z o. o. działa od 1998 r. Jesteśmy liderem w zakresie rekrutacji personelu, doradztwa w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz w zakresie organizacji i prowadzenia konferencji i szkoleń.

WSPÓŁPRAC Z FIRMAMI
ZORGANIZOWANYCH SZKOLEŃ